آراد برندینگ
خانه / دسته‌بندی نشده / انواع قیمت آب آشامیدنی و آب معدنی

انواع قیمت آب آشامیدنی و آب معدنی

آیا نباید قیمت آب آشامیدنی و آب معدنی متفاوت باشد؟ آیا آب معدنی که در بطری های بسته بندی به فروش می رسد همان آب معدنی است که در چشمه های آب گرم وجود دارد؟
برخی از مردم میزان کلسیم موجود در آب معدنی را چندین برابر آب آشامیدنی می دانند، در حالی که ممکن است کارخانه ای میزان کلسیم آب آشامیدنی خود را با آب معدنی برابر کند.
چون در فرآیند تهیه آب آشامیدنی و معدنی عواملی همچون پروسه توزیع، تعداد نیرو، پرسنل مشغول بکار، هزینه های تولید و حتی وزن بطری ها یکسان است پس دلیلی برای تفاوت قیمت وجود ندارد. خوشبختانه این موضوع در کشور ایران وجود دارد ولی در بعضی از کشورها چون نرخ را بازاریان به جای کارخانه داران مشخص می کنند تفاوت قیمتی آشکاری دیده می شود و این تعیین نرخ قیمت با توجه به برند، کیفیت و تقاضای مردم فرق می کند.
در ایران سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان براین امر نظارت دارد و هرسال آنها را قیمت گذاری می کند.
قابل ذکر است که هزینه و انرژی که سالیانه در قسمت های مختلف تصفیه خانه ها صرف بهسازی، سالم سازی و تصفیه آب به منظور تامین آب آشامیدنی می گردد در خانه ها سریعاً به فاضلاب تبدیل شده و مصرف کنندگان بسیاری بدون توجه به این هزینه های گزاف آب را بیهوده هدر می دهند. ;
با توجه به محدودیت منابع آب در جهان و همچنین خشکسالی های متعدد در کشور ایران لزوم اندیشیدن تدابیری برای بهبود وضعیت منابع آبی باید از مهمهترین برنامه های دولت باشد و در راس بقیه امور قرار بگیرد. یکی از مواردی که باید مورد توجه مسئولان و مقامات اجرایی کشور باشد این است که چشمه های آبی را که بدون بهره برداری و بلا استفاده در مناطقی از کشور قرار دارند را احیا کرده و از آب آنها استفاده بهینه بعمل آورد. این مهم خود نیازمند اطلاع رسانی دقیق، فرهنگ سازی و آموزش در میان افراد و گروههای جامعه است که با این آموزش ها عامه مردم به استفاده از آب آشامیدنی بسته بندی برای آشامیدن ترغیب شوند.

منبع: نوشیدنی های ایران

مطلب پیشنهادی

بزرگترین تولیدی آب آشامیدنی ارزان

ارزان بخرید، پول زیاد به آب های موجود در بازار ندهید. تولیدی ما بزرگترین و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *