آراد برندینگ
خانه / دسته‌بندی نشده / کارخانه تولید انواع آب آشامیدنی سالم

کارخانه تولید انواع آب آشامیدنی سالم

در ایران کارخانه های بسیاری مشغول به تولید انواع آب آشامیدنی بسته بندی و سالم هستند، آیا می دانید چرا امروزه مصرف این نوع آب در بین مردم افزایش یافته است؟ آیا در آینده نیازی به افزایش تعداد کارخانه ها احساس خواهد شد؟
تا چند سال گذشته تصوراتی غلط در مورد منابع طبیعی آب آشامیدنی وجود داشت مبنی بر اینکه این منابع به هیچ عنوان کاهش نمی یابند یا دولت ها تدابیری جدی جهت سالم نگهداشتن منابع اندیشیده اند. به مرور زمان عوامل بسیار زیادی ثابت کرد که تمام آن تصوارت غلط بوده و هر ساله با کاهش رو به افزایش منابع رو به رو هستیم، عواملی مانند:

  • افزایش گازهای گلخانه در جهت افزایش آلودگی منابع آب
  • تغییرات اقلیمی و آب و هوایی در نقاط مختلف دنیا
  • بهره وری بیش از حد استاندارد از منابع زیرزمینی به ویژه در بخش کشاورزی
  • آلودگی های شهری مانند نشت فاضلاب ها به منابع آبی
  • عدم تخصیص بودجه لازم جهت تعویض لوله کشی های شهری و فرسودگی آنها
همه این عوامل باعث کاهش آب های طبیعی به ویژه در مناطق گرمسیری شده و همین امر روند ایجاد کارخانجات تولید آب آشامیدنی سالم را افزایش داده است.

چرا آب آشامیدنی بسته بندی؟

طبق آمارهای صادره از سوی سازمان بهداشت جهانی بیش از ۷۵ درصد از مردم در نقاط مختلف دنیا از دسترسی به آب آشامیدنی سالم محروم هستند و همین امر نشان دهنده ضرورت تولید آب آشامیدنی بسته بندی و سالم توسط کارخانه ها را تایید می کند.
در ایران نیز وضعیت به همین صورت است و در بسیاری از مناطق مردم جهت تامین آب آشامیدنی دچار مشکل هستند که این موضوع در برخی از موارد باعث بروز انوع بیماری های واگیردار و عفونی مانند سالک می شود زیرا مردم ناچار به استفاده از آبهای ناسالم و غیر بهداشتی می شوند.

آب آشامیدنی سالم

خوشبختانه در سال های اخیر تعداد کارخانه های تولید انواع آب آشامیدنی و معدنی رو به افزایش بوده و انواع آب آشامیدنی پاستوریزه و بهداشتی از این طریق با قیمت بسیار مناسب به بازار عرضه می شود.
اگر با حمایت و تشویق دولت مصرف این نوع آب به ویژه در مناطق محروم افزایش یابد خطر ابتلا به بیماری ها و هم چنین بهره برداری بی رویه از منابه زیر زمینی به مراتب کاهش خواهد یافت.
از سوی دیگر با مصرف آب آشامیدنی بسته بندی در هدر رفتن آب لوله کشی به میزان قابل توجهی صرفه جویی می شود و از این طریق کمک بسیار زیادی به منابع طبیعی آب و عدم خشک شدن زود هنگام آنها خواهد شد.

قیمت تولید آب آشامیدنی

آب آشامیدنی گاهاً برای تولید کنندگان هزینه های بسیار زیادی را به همراه خواهد داشت زیرا باید از طریق لوله کشی آب را به کارخانه رسانده که خود هر ساله هزینه های زیادی را برا آنها در بر خواهد داشت و از سوی دیگر به گفته بسیاری از تولید کنندگان، هزینه تهیه و خرید انواع بطری های بسته بندی هر ساله رو به افزایش است که این عوامل باعث قیمت تمام شده آب آشامیدنی می شود.
خوشبختانه تاکنون هیچ تغییری در قیمت ها شاهد نبودیم تمام برندهای موجود در بازار انواع آب آشامیدنی سالم و تولیدی خود را با قیمت عرف بازار و یکسان عرضه می کنند.

آب آشامیدنی سالم

منبع: نوشیدنی های ایران

مطلب پیشنهادی

بزرگترین تولیدی آب آشامیدنی ارزان

ارزان بخرید، پول زیاد به آب های موجود در بازار ندهید. تولیدی ما بزرگترین و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *